עבירות אלימות

עו"ד מורן פינטו וייס מתמחה בייצוג משפטי בתיקי עבירות אלימות בכל שלבי ההליך הפלילי, בבתי המשפט השונים בארץ ובכל הערכאות. המשרד שלנו מטפל במחיקת רישום פלילי, בענייני רישום משטרתי וכן, טיפול בתיקי חקירה משטרתיים סגורים.

עבירות אלימות הן למעשה כינוי למגוון רב של עבירות, שנעשות תוך כדי "שימוש באלימות". בדרך כלל, מדובר בעבירות שנעשות בכוונה, בזדון, לשם הפחדה או הטרדה. "חוק העונשין", התשל"ז- 1977 מגדיר מספר רב של עבירות, הנחשבות כעבירות אלימות.

מהי תקיפה ?

לפי חוק העונשין מדובר בהפעלת כוח במישרין או בעקיפין על אדם אחר, בלא הסכמה או בהסכמה שהושגה בתרמית. הגדרת הפעלת כוח על אדם אחר כוללת: הכאה; חבטה; תפיסה; דחיפה; חשיפה לקרינת חום; חשיפה לקרינת אור; חשיפה לזרם חשמלי; חשיפה לגזים; חשיפה לריח, או לכל דבר או חומר אחר, אם הדבר היה כרוך במידה שיש בה בכדי לגרום לנזק או לאי נוחות לאחר.

ההבדל בין תקיפה ללא חבלה \ תקיפה הגורמת חבלה ממשית \ תקיפה בנסיבות מחמירות: 

 • תקיפה ללא חבלההינה תקיפת אחר שהעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר.
 • תקיפה הגורמת חבלה ממשיתהינה תקיפה הגורמת פציעה או שטף דם לאחר והוא נזקק לטיפול רפואי. העונש עליה הוא עד שלוש שנות מאסר (מוגדר גם כתקיפה בדרגה בינונית).
 • תקיפה בנסיבות מחמירותמוגדרת גם כתקיפת סתם הגורמת חבלה של ממש. נסיבות מחמירות מתקיימות גם כששניים או יותר חברו יחד לביצוע מעשה התקיפה. העונש על תקיפה בנסיבות מחמירות הוא כפל העונש הקבוע לעבירה. תקיפה בנסיבות מחמירות מתקיימת גם כאשר התקיפה מתבצעת כנגד בן משפחה (אלמ"ב, הורים, אחים, ילדים) או בן זוג וגם כנגד זקנים, קטינים, חסרי ישע, עובדי ציבור, וכן כנגד שוטרים – כל אלו נחשבים כתקיפה בנסיבות מחמירות.

 

ביצעתי או נחשדתי כמבצע עבירה של אלימות – מה עליי לעשות ?
קשת עבירות האלימות הינה מגוונת ומתייחסים אליה בהתחשב בנסיבות המקרה, בדרגת החומרה הנוגעת לנסיבות ובהתחשב בתוצאה. הכלל הוא: ככל שמבצעי העבירה רבים יותר, הקורבנות חלשים יותר והתוצאות חמורים יותר, כך גדלה חומרת העבירה. אז גם העונש יהיה כבד יותר במקרה של הרשעה.

לא אחת, עבירות אלימות עשויות לעלות למי שמבצע אותן במספר שנים רב מאחורי סורג ובריח, כל שכן כאשר מדובר בעבירות חמורות במיוחד. לכן, ככל שנעצרתם בחשד לביצוע עבירת אלימות או שהוגש נגדכם כתב אישום בגין עבירת אלימות, רצוי מאוד שתפנו לעורך דין פלילי הבקיא בתחום. למשרד עו"ד מורן פינטו וייס הצלחות רבות בתחום.

משרד עו"ד מורן פינטו וייס מומחה בייצוג נחקרים, חשודים ונאשמים בעבירות פליליות שונות ומעניק ייעוץ וייצוג שוטף בכל שלבי ההליך הפלילי.
המשרד מספק יעוץ משפטי מיידי כבר בשלבי החקירה הראשוניים ברשויות החקירה או בהליכי המעצר, בנוסף לייצוג בבתי המשפט וניהול מלא של התיק.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  WhatsApp chat