החקירות בתעשייה האווירית: יאיר כץ ואהוד נוף נשלחו ל-15 ימי מעצר בית

בנוסף, בית המשפט החליט להשאיר במעצר עד יום רביעי השבוע את אלי כהן, חבר הוועד הבכיר החשוד בביצוע עבירות שוחד. עם זאת, במהלך המעצר ישוחרר החשוד לביתו להתרעננות על פי נוהל שהוסכם בין הצדדים; גם חברי הוועד אילן אטל ודוד פרץ שוחררו למעצר בית
שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, שחרר למעצר בית של 15 יום 4 העצורים בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית: יאיר כץ, בנו של השר חיים כץ ואהוד נוף, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית וחברי הוועד אילן אטל ודוד פרץ.
יאיר כץ חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע במסגרת עבודתו בתעשייה האווירית, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד למפלגת הליכוד.  נוף חשוד בעבירות סחיטה באיומים.

בנוסף, בית המשפט החליט להשאיר במעצר עד יום רביעי השבוע את אלי כהן, חבר הוועד הבכיר העצור במסגרת הפרשה הידועה גם כחקירת 630. עם זאת,   במהלך המעצר ישוחרר חשוד לביתו להתרעננות על פי נוהל שהוסכם עליו בדיון הקודם.
כהן הוא חבר ועד מטעם סקטור הייצור ובתפקידו הרשמי עובד במפעל אביזרים בחטיבת בדק. כחלק מתפקידו בוועד אחראי כהן גם על תזונת העובדים, מפקח על חדרי האוכל וספקי המזון. כהן חשוד בביצוע עבירות שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים. לחשדות נוספו גם עבירות איסור הלבנת הון וגניבה בידי עובד.
לגבי ארבעת החשודים: פרץ, אטל, אהוד נוף ויאיר כץ נקבעו תנאים כהרחקה מתעשייה אווירית ומתקניה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים עד ל-25.4, איסור יציאה  יציאה מהארץ לשלושה חודשים.
מעו"ד אייל בסרגליק, עו"ד מורן פינטו וייס ועו"ד כרמית שחיבר, המייצגים את את חבר הוועד, אילן אטל, נמסר כי: "למרשנו אין כל קשר לפרשייה המרכזית הנחקרת כעת ביאל"כ והוא לא נחקר אודותיה. אגב אותה פרשייה, עלה חשד שאינו קשור לו, ולגביו נבהיר כי אין כל עבירה פלילית בהמלצה כללית להתפקד למפלגות והפעילות הנ"ל אף רצויה. מרשנו הינו אדם נורמטיבי לחלוטין שאין במעשיו כל רבב או קשר כלשהו למעשה פלילי וכך יוכח בהמשך".
אלי כהן יוצג על ידי עו"ד ליאור אפשטיין, אהוד נוף יוצג על ידי עו"ד רוטי ליטבק ועו"ד מוטי לזר, יאיר כץ יוצג על ידי עו"ד אילן בומבך ועו"ד יעקב באיירסקי, חבר הוועד דוד פרץ יוצג על ידי עו"ד אוהד חן ועו"ד אריאל עטרי.

לצפיה בכתבת המקור

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  WhatsApp chat